Bądź przedsiębiorcą wśród młodych absolwentów

Oto podstrona: 1


Wyobraź sobie, że zmierzysz się z kręgielnią Dale Steyn w najlepszym wydaniu w meczu krykieta - dostawy do twojego ciała z prędkością 140-150 km / h. Przerażające, prawda? Nie możesz stawić mu czoła, chyba że jesteś międzynarodowym krykiecistą z dużym doświadczeniem. Bez wątpienia odniesiesz obrażenia, jeśli spotkasz się z jego kręgielnią dzięki doświadczeniu „Galli Cricket”. Jestem pewien, że już nigdy nie będziesz trzymać nietoperza, boisz się krykieta.

 To właśnie robi wielu naszych młodych absolwentów. Starają się zostać przedsiębiorcami, podczas gdy w rzeczywistości nie są w stanie zostać wybranymi do pracy. W grze w krykieta, nie mogąc grać w Galli Cricket, zmierzy się z Dale Steyn.

 Moim zamiarem nie jest zniechęcenie cię do zostania przedsiębiorcą. Nie chcę, żebyś stawił czoła Dale'emu Steynowi bez przygotowania i zranił się. Nie chcę, żebyś bardzo zawiódł w swoim przedsięwzięciu na rzecz przedsiębiorczości. Zamiast tego naucz się gry, przećwicz trochę siatki, zacznij grać w małych turniejach, a następnie pomyśl o planowaniu zmierzenia się ze Steynem.

 Nic złego w przedsiębiorczości

 Nie ma nic złego w zostaniu przedsiębiorcą. Ale dziś problemem jest wielu świeżych absolwentów, którzy właśnie ukończyli studia, a ci, którzy nie mogli znaleźć pracy, starają się zostać przedsiębiorcami. Być może zainspirują Cię tacy ludzie jak Bill Gates, Narayana Murthy, Warren Buffet, Mark Zuckerberg itp. To dobrze. Pamiętaj jednak, że poznasz tylko historie sukcesu. W rzeczywistości dla każdej historii sukcesu są dziesiątki historii niepowodzeń, które nigdy nie trafiają do wiadomości.

 Nie daj się zwieść znajomym z rodzin biznesowych. Przez dziesięciolecia są szkoleni w swojej firmie rodzinnej. Nie zostań przedsiębiorcą tylko dlatego, że nie dostałeś pracy  Jeśli twoim celem w życiu jest założenie własnej firmy, nie ma nic złego. Ale jeśli zdecydujesz się zostać przedsiębiorcą tylko dlatego, że nie dostałeś pracy, to tylko twoja głupota.

 Czym dokładnie jest przedsiębiorczość?

 „Przedsiębiorczość to profesjonalne zastosowanie wiedzy, umiejętności i kompetencji i / lub zarabianie na nowym pomyśle przez osobę lub grupę osób poprzez uruchomienie firmy”.

 Ale dla wielu absolwentów bezrobotnych w Indiach często jest to plan samozatrudnienia i sposób na niezależność, aby zarobić więcej pieniędzy.

 Brak pracy = brak umiejętności i wiedzy

 Nie znalezienie pracy po udziale w wielu rozmowach kwalifikacyjnych wyraźnie pokazuje, że nie posiadasz minimalnych zdolności do znalezienia pracy. Więc jak możesz traktować siebie jako przedsiębiorcę. Jak wspomniano wcześniej, wiedza, umiejętności i kompetencje są podstawowymi wymogami, aby zostać przedsiębiorcą.

 Bądźmy szczerzy, jeśli masz te wszystkie, dawno już miałbyś pracę. Czyż nie Teraz, gdy wciąż jesteś bezrobotny, wyraźnie pokazuje, gdzie stoisz. Więc nie dokonujcie niemądrych wyborów zostania przedsiębiorcą. Jeśli to zrobisz, po prostu marnujesz ciężko zarobione oszczędności swoich rodziców lub podejmujesz niepotrzebne ryzyko, pożyczając pieniądze od znajomych / krewnych.

 Założenie firmy nie jest łatwe

 Stanie się przedsiębiorcą nie jest tak łatwe, jak się wydaje, ani tak wymyślne, jak się wydaje. Wymaga dużo ciężkiej pracy, dłuższych godzin pracy, wielozadaniowości, umiejętności zarządzania ludźmi, innowacji, kreatywności, determinacji, zaangażowania i wielu innych. Gdybyś miał przynajmniej kilka z nich, dostałbyś pracę dawno temu.

 Wskazówki, jak się zatrudnić

 Mam nadzieję, że rozumiesz, jak ważne jest znalezienie pracy, zanim zostaniesz przedsiębiorcą. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci w znalezieniu zatrudnienia:  Samoocena - przy wszystkich doświadczeniach podczas rozmowy próbuj oceniać siebie. Gdzie dokładnie się mylisz, czego brakuje w tobie itp. Dzięki temu otrzymasz listę obszarów do poprawy. Korzystając z tego, spróbuj realizować rzeczy, w których jesteś zły i spróbuj jeszcze raz.

 Odbieraj drobne prace - nie czuj się obrażony, gdy wykonujesz drobne prace. Możesz nawet dołączyć jako kasjer / serwer w firmach takich jak KFC, McDonald's itp. Pomaga to nauczyć się, jak pracować, w jaki sposób budowane są procesy, jak działają firmy itp. To narażenie znacznie pomoże ci w Twojej przedsiębiorczej podróży.  Daj radę - To może brzmieć jak stary pomysł. Ale to naprawdę działa. Dając lekcje, nie tylko pomagasz uczniom, ale także powracasz do tematu.  Więc po co czekać, idź po pracę. Nie martw się o profil zawodowy - w końcu jesteś na dobrej drodze, aby zostać odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą.