Mamy przyjemność zaprosić wszystkich lubiących ubierać swoje myśli w krótkie słowa, lubiących słowne łamigłówki i ćwiczenia językowe do spróbowaniu swoich sił w konkursie literacko-przyrodniczym „RAK NA TAK” organizowanym przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej wraz z Partnerem Fundacją Wspólnota Gdańska.
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii zaprasza na prelekcję
„Rak szlachetny – pomóż ocalić!”
W eter wysyłamy plotkę, że ONA jest w mieście. Jak na gwiazdę przystało wdzięczyć się będzie w Trójmieście. Nie wybiera tym razem ustronnego miejsca i nie będzie się chować przed publicznością. Podążaj z nami w ślad za Nią.
W sobotę 25 lipca 2015 r. wokół Amfiteatru im. Ottona Weilanda w Charzykowach odbyło się "Święto raka szlachetnego", będące elementem projektu pt. "Czynna ochrona raka szlachetnego w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych", dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w grze terenowej w ramach pikniku edukacyjnego w Parku Reagana w Gdańsku w sobotę 23 maja.
Po długich obradach, godzinach liczonych w dniach, nadszedł ten miły moment by przedstawić listę zwycięzców!
Siódma edycja pikniku „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” już za nami. Miesiące przygotowań zaowocowały dwoma dniami edukacyjnej fety. Pogoda troszkę kaprysiła, zwłaszcza w sobotę, ale piątek pod tym względem był niesamowicie udany.
Zielone pytanie w maju brzmiało następująco: Rak szlachetny był kiedyś gatunkiem występującym obficie w jeziorach i rzekach województwa pomorskiego. Od kilkudziesięciu lat jego populacja drastycznie się zmniejsza. Jakie są tego przyczyny?
XIII Bałtycki Festiwal Nauki za nami. Dziękujemy, że byli Państwo z nami. Zainteresowanie osób odwiedzających stoisko Centrum, wzbudzały mega puzzle przedstawiające „królewskiego”, dziś unikatowego skorupiaka polskich wód – raka szlachetnego. Magnetyczne tablice edukacyjne przyciągały starsze grono chcące poszerzyć swoją wiedzę na temat „raczych” mieszkańców naszych wód - tych rodzimych jak i inwazyjnych. Jesteśmy pewni, iż nauka nie pójdzie w las!
„Najeźdźcy- obce gatunki w natarciu” to tytuł tegorocznego konkursu plastyczno- literackiego ”Na mapie świata jest takie miejsce” organizowanego od czterech lat przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” i Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku.
W dniu 19 listopada br. na terenie Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi” odbyło się zaraczanie jednego z wytypowanych do tego celu jezior, stanowiące element projektu pt.
„Czynna ochrona raka szlachetnego w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych”.
Konferencja zamykająca projekt poświęcony ochronie raka szlachetnego